V soboto, 8. Aprila so se člani Športnega društva Team turbo Tropovci udeležili »državnega prvenstva« v sprint duatlonu v Ribnici.
Premagati so morali 5km teka, 20km kolesarjenja in 2.5km teka.

Naši člani so dosegli odlične rezultate:

Buzeti Štefan  1. mesto - veterani VI (Državni prvak)
Antolin Zoran  2. mesto - veterani IV (Državni podprvak)
Ketiš Dominik  2. mesto - veterani I (Državni podprvak)
Rac Radovan  4. mesto - veterani II
Cipot Boštjan  5. mesto - člani I

rezultati

thumb mini skupinska

V soboto, 15. oktobra 2016 so se gorski kolesarji, kljub slabemu vremenu,  pomerili za naslov Državnega prvaka v vzponu.
Državno prvenstvo s startom v Zgornjem Tuhinju se je končalo na Menini planini v Kamniško-Savinskih Alpah, ki je pred dvema dnevoma že bila pokrita s snegom.
Gorski kolesarji so morali v dežju in hladnih temperaturah premagati 15km gozdnih in makadamskih cest ter 1000m višinske razlike.
Državnega prvenstva sta se udeležila tudi Primož Obal in Dušan Hajdinjak oba člana Športnega društva Team turbo Tropovci, čeprav nista gorska kolesarja je Primož Obal prikolesaril na vrh kot 3-ji in tako zasedel 3. mesto v kategoriji Elite kot tudi absolutno, za najhitrejšim kolesarjem je zaostal 1min in 41s , Dušan Hajdinjak je zasedel 6. mesto v kategoriji Elite.

Prijavim.se

thumb Primoz Obal

1. Oktobra so se kolesarji ŠD Team turbo Tropovci v Umagu udeležili kolesarske dirke Istrian Granfondo 2016. Dirka je potekala na dveh trasah in sicer na 128km z 1500vm in 88km z 800vm.
Naši člani so dosegli sledeče rezultate:

Istrian Granfondo Classic (128km):
Primož Obal, 2. mesto v kategoriji Cadets (4. mesto generalno)
Dušan Hajdinjak, 4. mesto v kategoriji Masters (16. mesto generalno)
Goran Salavec, 5. mesto v kategoriji Seniors (27. mesto generalno)
Radovan Rac, 15. mesto v kategoriji Masters (91. mesto generalno)
Alex Sankovič, 17. mesto v kategoriji Cadets (108. mesto generalno)

Istrian Granfondo Small (88km):
Klemen Polajnar, 2. mesto v kategoriji Hobby Tourist (34. mesto generalno)

thumb mini IMAG1272

Elite ekipa ŠD Team turbo Tropovci v sestavi: Primož Obal, Dušan Hajdinjak, Gregor Gazvoda, Alex Sankovič, se je 25. Septembra udeležila zadnje kolesarske dirke Wiesbauer rad bundeslige v Judendorfu v Avstriji.
Na 191km zahtevni krožni progi, je dirko na 19. mestu končal Primož Obal, ostali člani niso končali dirke.

Rezultati

thumb mini DSC05006

V nedeljo 11. Septembra 2016 smo organizirali zaključno kolesarjenje ter kolesarjenje popestrili tako, da smo se med sabo pomerili na odseku med vznožjem vzpona na Trdkovo (start) ter ciljem pri pokopališču, ki je na vrhu vzpona v Adrijancih. Odsek v dolžini 9.5km in 116m višinske razlike na katerem so se udeleženci pomerili smo naredili kot prvenstvo za Pomurski pokal  v kolesarstvu za leto 2016.

Trasa zaključnega kolesarjenja:

Odsek na katerem so se kolesarji pomerili med sabo:

Skupaj se je kolesarjenja udeležilo čez 40 kolesarjev in kolesark iz 7 različnih klubov. Ženske in otroci pa so se pomerili na 15 km dolgi trasi Tropovci - Petanjci - Gederovci - Vanča Vas - Tišina - Tropovci.

Po končanem kolesarjenju smo druženje nadaljevali še na pikniku.

thumb Zakljucno 2016 1 thumb Zakljucno 2016 2 thumb Zakljucno 2016 3

Sponzorja kolesarjenja: