V soboto, 15. oktobra 2016 so se gorski kolesarji, kljub slabemu vremenu,  pomerili za naslov Državnega prvaka v vzponu.
Državno prvenstvo s startom v Zgornjem Tuhinju se je končalo na Menini planini v Kamniško-Savinskih Alpah, ki je pred dvema dnevoma že bila pokrita s snegom.
Gorski kolesarji so morali v dežju in hladnih temperaturah premagati 15km gozdnih in makadamskih cest ter 1000m višinske razlike.
Državnega prvenstva sta se udeležila tudi Primož Obal in Dušan Hajdinjak oba člana Športnega društva Team turbo Tropovci, čeprav nista gorska kolesarja je Primož Obal prikolesaril na vrh kot 3-ji in tako zasedel 3. mesto v kategoriji Elite kot tudi absolutno, za najhitrejšim kolesarjem je zaostal 1min in 41s , Dušan Hajdinjak je zasedel 6. mesto v kategoriji Elite.

Prijavim.se

thumb Primoz Obal