43. FIS RCS Svetovni teden kolesarstva – Hartberg

Med 14. in 23. Avgustom 2015 se je v sosednji Avstriji odvijal že 43. Svetovni teden kolesarstva. Prireditve se je čez teden udeležilo veliko število domačih in tujih kolesarjev iz celotnega sveta.
Tudi iz Slovenije je bilo 12 kolesarjev, najmočnejša je bila ekipa TUŠ T.E.A.M-a, ki je v skupnem točkovanju slavila v dveh kategorijah (Amaterji in Master I).
Prireditve so se udeležili tudi člani ŠD Team Turbo Tropovci, Primož Obal, Dušan Hajdinjak in Goran Salavec, ki so tekmovali v kategoriji Amaterji.

Tekmovalci (Amaterji in Master I) so se v osmih dneh pomerili v Prologu (1.4km), štirih cestnih dirkah v skupni dolžini 330km in 3700vm, kriteriju (27km), gorskem šprintu (4.5km) ter kronometru (17.4km).

Med Amaterji je v skupni razvrstitvi bila trojna Slovenska zmaga:
1.mesto, Matej Lovše (TUŠ T.E.A.M.) s časom (9:26:21)
2.mesto, Primož Obal (Team Turbo Tropovci) s časom (9:28:40)
3.mesto, Dušan Hajdinjak (Team Turbo Tropovci) s časom (9:31:28)
4.mesto, Andrei Piutsevich (Belarus Masters) s časom (9:33:36)
5.mesto, Alexander Holzinger (Team Melans Sport) s časom (9:33:44)
12.mesto, Goran Salavec (Team Melans Sport) s časom (9:48:49)

V Kategoriji Master I je s prednostjo skoraj 10min slavil Borja Jelič (TUŠ T.E.A.M) pri ženskah 4 pa se je Vida Uršič (Bam.bi) uvrstila na 2.mesto z zaostankom 3min in 28s za Liz Randall (Blackburn CC) iz Avstralije.

Domači Avstrijski kolesarji so se množično udeleževali Amaterskih cestnih kolesarskih tekem, v katerih so pokazali, da so močna konkurenca Slovenskim in ostalim kolesarjem.

Za Primoža in Dušana je bila ta etapna dirka kot priprava za Svetovno Amatersko prvenstvo na Danskem, ki bo med 3 in 6 Septembrom. Na Svetovno Amatersko prvenstvo potujeta oba kot Slovenska Amaterska reprezentanta.

Rezultati:
Dan 1 - Prolog, Dan 2 - Cestna dirka 1, Dan 3 - Kriterij, Dan 4 - Cestna dirka 2, Dan 5 - Cestna dirka 3
Dan 6 - Cestna dirka 4, Dan 7 - Gorski sprint, Dan 8 - Kronometer, Rezultati-Skupno (tekmovalci, ki so se udeležili vseh etap)

Slike

thumb mini-Einzel 9014

pomurec.com: http://www.pomurec.com/vsebina/34860/Primoz_Obal_in_Dusan_Hajdinjak_med_najboljsimi_na_svetovnem_tednu_kolesarstva_v_Avstriji

Nahajate se: Home Novice Hartberg 2015